Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu nadesłanego przez pana Mariusza Liczbińskiego.

 

Od 1 sierpnia 2015 r. w Gminie Mieroszów funkcjonuje darmowa komunikacja gminna. Jest to jeden z flagowych pomysłów Burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego prezentowany w jego kampanii wyborczej. Bardzo dobrze, że stara się realizować swój program wyborczy. Koszty udostępnienia darmowych połączeń pomiędzy sołectwami to około 100 tys. złotych rocznie. Szkoda tylko, że nie potrafiono się porozumieć z przewoźnikami z terenu gminy, aby to oni świadczyli te usługi. Byłoby to z korzyścią dla gminy, gdyż część wydatków wróciłaby do budżetu gminy w postaci podatków, a tak gmina ponosi tylko koszty. Tym bardziej było to możliwe, że cała procedura wyłonienia przewoźnika nie była prowadzona w trybie przetargu zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych, a jedynie w formie zapytania ofertowego.

Zastanowiła mnie jednak zupełnie inna sprawa. Busy poruszające się po gminie oklejone są w sposób przedstawiony na zdjęciu. Reklamują one domenę gorysuche.pl. Logika wskazywałaby, że owa domena, która jest reklamowana za pieniądze mieroszowskich podatników jest własnością gminy. Otóż po sprawdzeniu okazało się, że tak nie jest. Właścicielem domeny jest firma Usługi informatyczne INFOSIGNUS, ul. Okulickiego 4a/9, 55-100 Trzebnica. Można to sprawdzić pod następującym linkiem: http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl wpisując nazwę domeny gorysuche.pl oraz hasło. Jest to nieistniejąca firma Burmistrza Marcina Raczyńskiego. Wykreślony z CEIDG wpis załączam również. W związku z tym nasuwają się pytania:

– czy Pan Burmistrz z wykształcenia informatyk, chce sobie za pieniądze publiczne wypromować swoją stronę internetową aby w przyszłości czerpać korzyści finansowe?  

– czy może to zwykły błąd i niedopatrzenie?

Jeżeli to drugie (choć domenę rejestrował Pan w dniu 05-12-2014, a więc będąc już Burmistrzem!) to apeluję do Pana Burmistrza aby właścicielem domeny uczynił Pan gminę, wtedy będzie jasne i przejrzyste jaki cel Panu przyświeca, a sprawa nie będzie budziła niepotrzebnych kontrowersji.

 

Mariusz Liczbiński

{pdf=http://twojmieroszow.pl/images/Stories/2015/09-Wrzesien/Wydruk.pdf|670|400}

Pobierz plik

* Użyte w artykule zdjęcie busa pochodzi ze strony www.mieroszow.pl